Categories Meble

Witryna do salonu – mebel do zadań specjalnych

Salon to miejsce, w którym spędza się czas na najbardziej lubianych aktywnościach. Dla jednych będą to planszówki z przyjaciółmi, dla innych spokojne chwile przy dobrej książce, kogo innego szczególnie cieszy twórczość plastyczna czy porządkowanie kolekcji pamiątek z podróży. Niezależnie od rodzaju hobby i intensywności spotkań towarzyskich, elementem, który uprzyjemni wszystkie salonowe okoliczności jest odpowiednio dobrana witryna do salonu.

Odpowiedni dać rzeczy… mebel.

Przy wybieraniu kanapy – główna rolę gra wygoda. Stół ma pomieścić odpowiednią ilość osób. Regał pod TV powinien być dobrany do ilości sprzętów i sprytnie schować wszystkie kable, które niewątpliwie nie byłyby ozdobą wnętrza. A jakie kryteria przyjąć wybierając witrynę?

Niewątpliwie ważne są względy estetyczne. Przy wyborze w salonach internetowych jak NovoDom, należy wziąć pod uwagę styl całego salonu, by skandynawskiej lekkości nie przytłoczyć niepotrzebnie dużym i ciężkim meblem w babcinym stylu, a uroku loftowego wnętrza nie zepsuć doborem nudnego klasycznego regału.

Jednak oprócz urody mebla rzeczą jeszcze bardziej istotną jest jego funkcjonalność. Warto dokładnie przemyśleć, co ma być w nim wyeksponowane na otwartych lub przeszklonych półkach, a ile rzeczy mniej reprezentacyjnych (jak dokumenty, rachunki czy segregatory) powinno zostać schowane, by nie psuć wrażenia ładu i uporządkowanej przestrzeni.

witryna do salonu

Co pokazać w witrynie do salonu?

Na półkach witryny nie może zabraknąć miejsca na to, co sprawia najwięcej radości, jak hobby czy ulubione sposoby spędzania czasu. Taki mebel może się stać swoistą wizytówką danego wnętrza i jego mieszkańców. Planszówko maniacy zapewne chętnie pokażą swoje ulubione gry, wielbiciele dobrej lektury z przyjemnością umieszczą w witrynie najukochańsze książki, a kolekcjonerzy wyeksponują na jej półkach swoje zbiory. Oko perfekcyjnej pani domu z pewnością będą cieszyć lśniące czystością szklane wazony, a wielbiciela podróży – przywożone z nich pamiątki.

Jedno jest pewne – niezależnie od indywidualnych upodobań i zainteresowań, warto znaleźć na nie miejsce w witrynie do salonu, która pozwoli się nimi pochwalić i nacieszyć na co dzień.